اهمیت کوچینگ سازمانی در فضای کسب و کار امروز

0

 

اهمیت کوچینگ سازمانی در فضای کسب و کار امروز

ما در عصری زندگی می کنیم که فناوری به سرعت در حال پیشرفت است و سازمان‌ها ناگریزند خود را با آن هماهنگ کنند. شاید برای انجام آن، ساده‌ترین راه ایجاد فشار بر روی کارمندان باشد اما در این صورت آن‌ها به راحتی شغل خود را ترک می کنند و تاثیر منفی روی سازمان می گذارند. سازمان‌ها باید بین سودآوری، کارایی نیروی کار و حمایت مناسب از آن‌ها تعادل برقرار کنند. انجام این کار به شیوه‌ای مناسب و موثر به راحتی امکان پذیر نیست.

تنها در صورتی که کارمندان یک سازمان رشد کنند، می توانند مفدمات رشد سازمان را نیز فراهم کنند. در اینجا یک پرسش اساسی مطرح است که کارمندان باید در چه حوزه ای رشد کنند؟ در پاسخ باید بگوییم، رشد در کلیه زمینه ‌ها لازم است که شامل مهارت های شخصی و دانش فنی، بهبود عملکرد شغلی، رشد در طرز تفکر و حتی زندگی شخصی می‌شود. همه این موارد سبب می شود سازمان با سرعت و انگیزه بیشتری در جهت دستیابی به اهداف خود گام بردارد و توانایی رقابت با دیگران در دنیای به شدت در حال تغییر امروز را داشته باشد.

به همین دلیل کوچینگ سازمانی به عنوان ابزازی مناسب برای تغییر و هدایت فرهنگ سازمانی اهمیت پیدا می‌کند. تمامی افرادی که از کوچینگ استفاده کرده ‌اند شاهد پیشرفت قابل ملاحظه ‌ای در زندگی شخصی و کسب و کار خود بوده ‌اند و توانسته اند از حداکثر نیرو و پتانسیل پنهان خود برای بهبود کسب و کار و زندگی فردی خویش استفاده کنند.

بسیاری از مدیران به دلیل تخصص فنی خود ارتقا پیدا می کنند. برخی تصور می کنند این افراد به واسطه مهارت‌های فنی، توانایی رهبری گروه خود را نیز دارند. اما در صورتی که از آن‌ها حمایت کافی نشود، نمی توانند در فضای مدیریتی موفق عمل کنند. افراد هر گروه کاری، شخصیت متفاوتی دارند که اگر به خوبی مدیریت نشوند منجر به کاهش بهره وری گروه می‌شود. در اینجا نیز کوچینگ سازمانی کمک زیادی به شکوفایی استعداد و پتانسیل‌های مدیران جدید می کند.

 

کوچینگ سازمانی
کوچینگ سازمانی و فردی

 

کوچینگ سازمانی چیست؟

کوچینگ سازمانی با هدف ایجاد تحول مثبت و سیستماتیک در سازمان ها انجام می شود. این موضوع به سازمان ها در دستیابی به اهداف استراتژیک، تقویت توانایی رهبری و ایجاد تغییر فرهنگ سازمانی کمک می کند.

کوچینگ سازمانی بر نیروی انسانی تمرکز دارد و سعی می کند افراد را با نقاط قوت، باورهای کارآمد و عقاید ناکارآمد خود آشنا کند و سبب ایجاد انگیزه و مشارکت بیشتر پرسنل می شود که برای دستیابی به اهداف سازمان لازم و ضروری است. کوچینگ با هدف بهبود عملکرد کارکنان انجام می‌شود و آن‌ها را ترغیب می کند با انجام کارهای نو و چالش برانگیز، به تجربیات خود اضافه کنند.

اگر کوچینگ فردی روی نتایج فردی متمرکز است و کوچینگ گروهی بر پیشرفت گروه نظارت می‌ کند، کوچینگ سازمانی بر روی چالش های سازمانی متمرکز است و به سازمان به عنوان یک مفهوم واحد می نگرد. در واقع هدف آن دستیابی به اهداف سازمان به عنوان یک موجودیت یکپارچه است.

از آنجا که کوچینگ سازمانی بر چالش های حرفه ای و مهارت های شغلی متمرکز است، می تواند با ایجاد فرهنگ خلاقیت، حل مسئله و بهبود عملکرد سازمانی، به تغییر رفتار و بهبود فرهنگ سازمانی کمک کند و بازده سرمایه گذاری را بهبود بخشد.

 

کوچینگ سازمانی چیست
شرح کامل کوچینگ سازمانی

 

کوچینگ سازمانی چه مزایایی دارد؟

بهره گیری از مزایای کوچینگ سازمانی افراد را توانمند کرده و آن‌ها را به مسئولیت پذیری بیشتر تشویق می کند، عملکرد فردی را بهبود می بخشد و به شناسایی و توسعه پتانسل‌ها و نقاط قوت کارمندان کمک می کند. همچنین به شناسایی نقاط قوت سازمانی، فردی و فرصت های توسعه کمک می کند.

در ادامه به بررسی برخی از مهم‌ترین مزایای کوچینگ سازمانی می پردازیم.

  1. تعامل کارمندان و مدیران را افزایش می دهد

از مزایای رایج کوچینگ، بهبود روابط و مهارت های ارتباطی است. یکی از مزایای کوچینگ سازمانی ایجاد فضای اعتماد و احترام متقابل بین کارمندان و مدیران سازمان است. وجود یک فضای محترمانه و تامل برانگیز با یک مدیر ماهر و مجرب، به افراد امکان می دهد، رویکردهای گذشته شرکت را زیر سوال برده و با به کارگیری تجربیات و آموخته‌های خود به اهداف سازمان کمک کنند. بنابراین مدیران و تیم کاری ترغیب می شوند یک استراتژی راه حل محور و مبتنی بر پیشرفت اتخاذ کنند.

  1. به انگیزه و توانمندسازی کارمندان کمک می کند

برخورداری از مدیرانی که از مهارت‌های لازم برخوردار هستند و اهمیت خودآگاهی و هوش هیجانی در محیط کار را درک می کنند، می تواند استرس ناشی از کار را به میزان قابل توجهی کاهش دهد که در نهایت به افزایش انگیزه و توانمندسازی کارمندان کمک می کند.

  1. دستیابی به اهداف سازمانی را آسان‌تر می کند

کوچینگ به سازمان‌ها فرصت می دهد اهداف خود را به روشی واقع گرایانه تعریف کنند و سپس به طور جدی برای دستیابی به آن‌ها تلاش نمایند؛ این امر احتمال دستیابی به اهداف را افزایش می دهد.

  1. تعهد سازمانی را افزایش می دهد

یکی از مهم‌ترین مزایای کوچینگ سازمانی افزایش تعهد کارمندان از طریق دریافت بازخورد و تشویق آن‌هاست. وقتی فرد به خوبی با محیط کار خود درگیر می شود، می تواند به طور موثرتری در گروه خود نقش داشته باشد. این مشارکت همچنین به افزایش تعهد سازمانی کمک می کند.

  1. میزان یادگیری را افزایش می دهد

کوچینگ به ‌جای دستور دادن و کنترل کردن، به یادگیری کارمندان کمک می کند. از طریق آن، فرد می تواند بهتر خود را بشناسد، دریابد که چگونه توسط دیگران درک می شود و در زمینه هایی از شخصیت خود که دیگران از آن راضی نیستند، پیشرفت کند.

علاوه بر این، کوچینگ امکان یادگیری عمیق‌تر را فراهم می کند. فرد می تواند مهارت های ارائه شده توسط مربی یا راهنمای خود را به دست آورد و در موقعیت های جدید از آن‌ها استفاده کند. به کارگیری افراد در موقعیت های مختلف باعث تقویت مهارت آن‌ها می‌شود.

  1. به افزایش آگاهی شخصی کمک می کند

از طریق ایجاد آگاهی شخصی، فرد می تواند نقاط ضعف ناشناخته خود را به نقاط قوت تبدیل کند. این آگاهی شخصی، نقش مهمی در افزایش اعتماد به نفس در کارمندان ایفا می کند و می تواند به بهبود نقش آن‌ها در سازمان کمک نماید.

 

 

اهمیت کوچینگ سازمانی
مزایای کوچینگ سازمانی

 

بررسی تاثیرات مثبت کوچینگ سازمانی

امروزه بسیاری از سازمان‌ها برای حل مشکلات خود از مزایای کوچینگ سازمانی بهره می برند؛ همچنین بسیاری از سازمان‌ها از آن به عنوان ابزاری برای تاثیرگذاری بر فرهنگ سازمانی و عملکرد سازمان خود استفاده می کنند. طبق یک نظرسنجی،  ۸۶٪ شرکت هایی که از کوچینگ سازمانی استفاده کرده اند، بیان کرده اند که به خوبی بازگشت سرمایه آن‌ها رقم خورده است.

طبق تحقیقات انجام شده، آموزش و کوچینگ منجر به افزایش ۸۸ درصدی بهره وری می شود، در صورتی که آموزش به تنهایی بهره وری را ۲۳ درصد افزایش می دهد.

تیم هایی که کمتر از دو ساعت کوچینگ در ماه دریافت کرده اند، به حدود ۹۰ درصد از اهداف فروش در ماه دست یافته اند، در حالی که افرادی که بیش از سه ساعت کوچینگ در ماه دریافت کرده اند به حدود ۱۰۰ درصد از اهداف فروش خود دست یافته اند.

در پایان باید بگوییم که اهمیت کوچینگ سازمانی تا جایی است که در ۸۰ تا ۹۰ درصد از فرصت های شغلی مدیریتی، داشتن مهارت‌های کوچینگ سازمانی، امری الزامی است.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.